Pozvedněte svůj domov nábytkem z masivu

blog1

Nábytek se vyrábí z různých materiálů. Pokud však chcete kvalitu bez kompromisů prověřenou generacemi, volte nábytek z masivu. Dodáte svému bytu či domu atmosféru skutečného domova.

Nábytek z masivu

Chcete dřevěný nábytek? Nespokojte se s tím, že bude mít design dřeva, ať už by šlo o imitaci či různé dřevotřískové desky, případně jiné materiály. Nejkvalitnější je vždy masiv – skutečný kus dřeva.

Rozhodnete-li se pro nábytek z masivu, promyslete také konkrétní dřevinu. Mezi měkké dřeviny patří například borovice, jasan či smrk. Nejoblíbenější tvrdé dřeviny jsou dub či buk. Druh dřeviny záleží na vaší preferenci, ale i požadavcích na odolnost. Poškození lépe odolávají tvrdší dřeviny.

Z masivu se vyrábí rozmanitý nábytek – postele, stoly, kuchyňské linky, vestavěné a jiné skříně atd.

Tradice i pěkný design

Nábytek z masivu hraje prim už celá staletí a nepředpokládá se, že by tomu bylo v budoucnu jinak. Vždy se najde dostatek lidí, pro které je kvalita na prvním místě. Masivní dřevo má všechny předpoklady pro výrobu nábytku, který vám bude sloužit dlouhá léta. A navíc nevyjde z módy. Líbí se vám rustikální styl inspirovaný selskými staveními? Je stále oblíbený, a to nejen v chatách a chalupách. Zkrátka nepřijdete ani v případě, že upřednostňujete moderní nábytek. Designové možnosti jsou opravdu široké.

A další výhody nábytku z masivu?

Nábytek z masivu se těší pozornosti nejen díky tradici, pěknému designu a dlouhé životnosti. Mnozí se rádi v dnešní hektické a urbanizované době obklopují věcmi, jež je znovu více přiblíží přírodě. Dřevo je živým materiálem, který neustále pracuje, krásně voní a dokáže příznivě působit na naši psychiku.

Masivní dřevo je zkrátka tím nejvhodnějším materiálem pro výrobu nábytku. Povzneste jím i vy svůj domov.