Trendy v bydlení a masivní nábytek

masivni-nabytek

Masivní nábytek má dlouholetou tradici. Poctivé dřevo se na jeho výrobu báječně hodí. A i když se dnes vyrábí nábytek z mnoha dalších (a dokonce levnějších) materiálů, mnozí na masiv nedají dopustit. Naopak. Zažívá velký návrat a uplatňuje se v dnešních trendech bydlení.

Obliba přírodních materiálů

masivni-drevena-zidle-kalkataLidé do svých interiéru stále častěji volí prvky z přírodních materiálů. Vedle nábytku z masivu se výrazněji uplatňuje také přírodní kámen (žula, břidlice, mramor atd.) v podobě dlažby, obkladů, ale i kuchyňských desek, parapetů, schodů atd.

Nejenže jsou přírodní materiály kvalitní a odolné, ale také vypadají velmi pěkně a dokážou vdechnou interiéru nevšední atmosféru. Na rozdíl od umělých materiálů je totiž každý kus přírodniny nenapodobitelným unikátem. Dobře vybrané prvky vám tak pomohou vytvořit krásný a harmonický domov.

Také zrovna potřebujete postel, skříň, stůl atd. a zvažujete dřevěný nábytek z masivu? Vhodný je pro všechny, kteří nekupují vybavení do bytu či domu na přechodnou dobu. Chcete-li něco trvalého, co nebudete muset za několik let měnit, masivní nábytek bude vašim nárokům vyhovovat.

Oblíbený rustikální styl

dreveny-jidelni-stul-z-exotickeho-dreva-avadiVětšímu využívání masivního nábytku v interiérech „nahrává“ také stále oblíbenější rustikální styl, v jehož duchu si lidé zařizují
celý svůj domov, nebo třeba jen místnost, často kuchyni.

Co vlastně znamená a v čem tkví jeho kouzlo? Právě tento styl hojně využívá nábytku z masivu. Celkově je inspirován starými selskými staveními, v nichž hrál prim poctivý dřevěný nábytek dodávající interiéru hřejivou domáckou atmosféru.

Je tak nejspíš reakcí na moderní interiéry, které často vypadají stroze a neosobně. Na druhou stranu zvolíte-li si rustikální styl, neznamená to, že byste se museli vzdávat toho, co nám dnešní doba přináší. Jde o design a kvalitu a další pozitivní vlastnosti masivního dřeva. I v takové kuchyňské lince jsou zabudované vestavěné spotřebiče a vše, co k modernímu bydlení patří.

Výhoda rustikálního stylu je jeho nadčasovost. Zatímco některé trendy v oblasti bydlení časem vyjdou z módy, kvalitní masivní nábytek bude vždy mít v interiérech své místo.

Masivní nábytek a různé styly bydlení

masivni-pribornik-z-palisandru-dominiqueMasivní nábytek není však jen pro ty, kteří si oblíbili rustikální styl. Najde si místo v interiérech moderního designu. Dřevo pěkně vypadá v kombinaci s jinými materiály, zvlášť když máte cit pro estetiku a dokáže je s nimi dobře skloubit, případně si necháte pomoci od designera.

Pojetí interiéru určuje rovněž to, jakou konkrétní dřevinu si vyberete, ale také jakou barvu zvolíte. Kromě přírodního odstínu je v posledních letech oblíbená bílá barva masivního nábytku. Vynikne a zároveň provzdušní prostor.

A co vy? Objevili jste už kouzlo nábytku z masivu? Jeho krása, kvalita a další vlastnosti jsou zárukou toho, že nikdy nevyjde z módy.