Znáte všechny výhody nábytku z masivu?

Znáte všechny výhody nábytku z masivu

Masivní dřevo má své nezaměnitelné postavení ve světě nábytku. V interiérech se s ním setkáváme dlouhou dobu a nepředpokládá se, že by v budoucnu na něj lidé zanevřeli. Proč je vlastně tak oblíbený?

Kvalita a dlouhá životnost

Chcete-li skutečně kvalitní nábytek, jenž vám vydrží dlouhá léta, sáhněte po dřevěném nábytku z masivu. Je pevný, odolný a rozhodně ho nekupujete na několik let. Pokud tedy nehledáte provizorní řešení, ale chcete si vybrat skříně, stoly a další nábytek takřka napořád, je pro vás správnou volbou. Jeho tradiční zpracování vám zaručí bytelnost, časem se nerozviklá, či se na něm jinak fatálně neprojeví zub času. Vhodným ošetřením ho budete chránit před mechanickým poškozením, vodě a dalšími negativními vlivy. Proto jeho údržbu nepodceňujte.

Samozřejmě není nezničitelný. Na druhou stranu se dá snadno renovovat, takže se poškrábání či jiného poškození snadno zbavíte. Díky moření můžete také změnit jeho odstín.

Pěkný a nadčasový design

Dřevěný nábytek z masivu velmi pěkně vypadá. Navíc se vyrábí v různých designech, takže si snadno vyberete ten nejvhodnější do vašeho interiéru. Krásný přírodní vzhled dřeva je nadčasový. Můžete ho mít v interiéru celá desetiletí a nevyjde z módy.

Kouzlo přírodního materiálu

To, že dřevo pěkně vypadá, jsme si zmínili už výše. Přírodní materiál má však v sobě něco navíc. Jde o hřejivost, kterou vyzařuje. Pomáhá vytvářet útulný domov. Každý kus je nenahraditelným originálem a určitě oceníte i příjemnou vůni dřeva. Po zakoupení masivního nábytku v interiéru dlouho vydrží.

Celkově se lidé, více než kdy jindy odtrženi od přírody, rádi obklopují ve svých domovech přírodními materiály. Přispívají k harmonickému bydlení a jsou zdravotně nezávadné.

Široký výběr a velké možnosti využití

Rozhodnete-li se pro nábytek z masivu, máte na výběr z různých dřevin. Nejvíce využívanými jsou borovice, buk, smrk, teak, atd. Obecně je dělíme na měkké, tvrdé a exotické. Výběr konkrétní dřeviny ovlivňuje odolnost i cenu nábytku.

A do jakého interiéru se nábytek hodí? Odpověď je jednoduchá – Kamkoliv, kde chcete mít kvalitní dřevěný nábytek z masivu vytvářející jedinečnou atmosféru. Využití má v dětských pokojích, kuchyních, ložnicích a dalších místnostech doma, ale i jinde – v kancelářích a různých reprezentativních prostorech. Dá se dobře kombinovat s jinými materiály a dalším zařízením.

Má nábytek z masivu nějaké nevýhody?

Vychválili jsme si dřevěný nábytek z masivu. Otázkou tedy zůstává, má-li nějaké nevýhody. Někoho odrazuje jeho vyšší cena. Zaplatíte za něj více než za jiné druhy nábytku. Na druhou stranu díky dlouhé životnosti a dalším výhodám jde o investici, která se vyplatí.