Dotek luxusu od Terezy Šaškové

Tereza Šašková La Furniture

Každý interiér je možné uchopit nepřeberným množstvím způsobů. Soudobé trendy se však většinou vydávají cestou minimalistického designu jednoduchých geometrických forem. Často inspirovaným skandinávským designem, který je charakteristický svými monotónními barvami a použitím přírodních materiálů. A je spojován především s jednoduchostí, moderní elegancí a vytříbeným detailem.

Tereza Šašková La Furniture inspirace

Přesto můžeme mít pocit, že tento typ interiéru, i když je dořešen do posledního detailu, je poněkud chladný a neosobní. O třídu výše ho však můžeme posunout velice snadno, a to volbou vhodných doplňků a dekorací či zajímavých solitérních kousků nábytku. A pokud chcete být úplně trendy, volte prvky v metalických odstínech!

Kovové odlesky váš domov doslova rozzáří a dodají mu dotek luxusu a exkluzivity. Volit se dá ze zlatých, a mosazných, měděných a bronzových i stříbrných barev. Jak uvádí architektka Tereza Šašková – je dobré začít nejprve s drobnějšími prvky, jako jsou doplňky typu vázy, rámečky, mísy apod. či textilie, jako třeba polštářky, přehozy a závěsy, které se dají časem snadno obměnit. Odvážnější mohou zvolit i tapetu nebo metalický nátěr stěn. Odstín se pak bude měnit podle úhlu, z něhož se budete dívat, a také podle denní doby a intenzity světla. Chce to ale volit s rozvahou, jelikož jak známé pořekadlo praví, není všechno zlato, co se třpytí.

Tereza Šašková La Furniture bytová designérka

„Je vhodné zvolit jen jednu z metalických barev a zbytečně je nekombinovat. A spíše také volit jejich matné varianty než vysoký lesk:” dodává Tereza Šašková. Taktéž je důležité nekombinovat je s jinými výraznými barvami, ale mít zbytek interiéru, pokud možno neutrálně laděný. Vždy si předem stanovte záměr, kterého chcete docílit. Nemusíte se však omezovat jen na obývací prostor. Takto experimentovat se dá i v ložnici, jídelně nebo klidně i v koupelně. Dobře volené metalické prvky dodají interiéru vždy jiskru a šmrnc.


Ing. arch. Tereza Šašková

tereza-saskova-bytova-designerkaArchitektuře a designu se věnuje od začátku svého studia na Fakultě architektury ČVUT. V rámci studia prošla zajímavými ateliéry vedenými předními českými architekty, jako je doc. Ing. akad. arch. Jan Šépka nebo prof. Ing. arch. Ladislav Lábus, Hon. FAIA, u kterého i absolvovala. Pro větší rozvoj znalostí a rozšíření obzorů se účastnila několika zahraničních stáží na Cork Institute of Technology v Irsku nebo na Politecnico di Milano. Největší zkušeností pro ni však byla práce ve vídeňské architektonické kanceláři COOP HIMMELB(L)AU, kde byla konfrontována nejen s velkým mezinárodním týmem, ale i velkými mezinárodními projekty pod taktovkou zakladatelů dekonstruktivismu. Po návratu do Čech začala spolupracovat se špičkami v oboru jako je Bořek Šípek, což ji umožnilo se podílet na velice zajímavých a velice různorodých zakázkách. Nyní se jako architektka a designérka specializuje především na návrhy interiérů a nábytku na míru, zkušenosti má ale i s rekonstrukcemi historických objektů, novostavbami či výstavnictvím.

Více na www.terezasaskova.cz